16.01.2022

Загартовування: з чого почати

Пізня осінь і рання весна – ідеальний час для початку загартовування. Вода в водоймищах холодна, але не обпалює. Так що саме час починати процедури по зміцненню імунітету.

Кому показані холодові процедури?

Загартовування корисно всім, хто хотів би зміцнити імунітет і підвищити захисні сили організму. Особливо рекомендовані холодові процедури дітям, які часто хворіють і дорослим, людям з постійним нежитем, хронічним тонзилітом, аденоїдними розрощеннями. Кому протипоказано загартовування? Гіпертонікам, людям зі слабким серцем, пацієнтам з нирковою недостатністю, які перенесли інфаркт, а також під час гострих і гарячкових станів.

Якою має бути температура води?

Будь-які істотні перепади температур для людського організму – стрес, ось тільки стреси бувають різними. Якщо людина без підготовки стрибнула в ополонку – її організм переживає патологічний стрес, який спочатку по максимуму мобілізує імунну систему, а потім призводить до її занепаду та виснаженню. Якщо ж починати загартовування більш м’яко – з помірних перепадів температур (на 16°С-18°С), то стрес, пережитий організмом, буде носити інший фізіологічний характер (він не ушкоджує імунітет, а сприяє його природній активізації). Ось чому температура води для новачків повинна становити 20°С-22°С.

З чого починати?

Хорошим початком загартовування може стати контрастний душ. Ця водна процедура чудово тренує нервові закінчення, кровоносні судини, зміцнює серце і м’яко стимулює імунітет. Проводити процедуру краще всього так: встаньте під теплу воду і гарненько прогрійте все тіло; облийтеся холодною водою з ємності, яку Ви приготували заздалегідь (цебра, відра, тазики). При цьому лити воду краще всього на верхівку, але з незвички можна обмежитися обливанням грудної клітки; після того як відерце з холодною водою спорожніє, встаньте знову під теплий душ. Коли нагрієтеся, повторіть процедуру знову (не менше 3 разів); завершувати контрастні процедури завжди повиннен струмінь теплої води; після обливань промокніть тіло рушником або простирадлом (але не розтирайте його губкою або жорстким рушником).

Посилення навантаження

Після 10-15 днів регулярних контрастних процедур можна збільшувати холодове навантаження, знижуючи температуру води на 1-2 ділення.

Через місяць регулярних тренувань можна переходити до більш серйозних холодових навантажень – обливанням холодною водою без теплової підготовки. Щоб загартовування не виглядало як катування, намагайтеся обливатися після фізичних вправ, тоді розігріте під час рухів тіло буде легше переносити холод.

Як часто проводити процедури?

Головний секрет ефективності загартовування – його регулярність. А тому, поливаючи себе навіть самою холодною водою всього лише 1 раз на тиждень, не сподівайтеся, що зможете зміцнити імунітет. Загартовування тільки тоді здобуде свій ефект, якщо практикувати його щодня. Не варто кидати заняття, навіть якщо ви захворіли (дере в горлі, з’явився нежить). Пам’ятайте, холодове навантаження мобілізує захисні сили організму, а отже, дозволить швидше й ефективніше впоратися з застудою, яка насувається

У який час доби проводити обливання?

Холодові навантаження стимулюють роботу не тільки імунної, але і нервової системи, а так само роботу головного мозку. Тому влаштовувати обливання краще всього вранці. Після такої процедури і робочі питання будуть вирішуватися швидше, і матеріал на лекціях засвоїться краще. А ось обливатися після 19-ої години не рекомендується – це загрожує безсонням.

Джерело: lady.tsn.ua

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей