17.01.2022

Самомасаж і гімнастика проти застуди

Нескладні і дуже ефективні вправи допоможуть вам зміцнити імунітет і протистояти вірусам ГРВІ і навіть грипу.

В осінньо-зимовий період, коли численні віруси атакують з усіх боків, багато хто задається питанням: які способи боротьби, а також профілактики з ними є найбільш ефективними і нешкідливими для організму? Існує маса новомодних препаратів, чиє завдання – підтримка і зміцнення імунної системи, але не варто забувати про перевірені століттями народні способи, в тому числі, точковий самомасаж і оздоровчу гімнастику.

Регулярний самомасаж і гімнастика підвищують опірність організму різним вірусам, а під час перебігу хвороби дозволяють легше перенести її і швидше відновитися. Але потрібно пам’ятати, що в період гострого стану, а тим більше при високій температурі, яка часто супроводжує інфекційні захворювання, масаж і гімнастика суворо протипоказані. Дочекайтеся, поки температура нормалізується і приступайте.

Дихальна гімнастика для носа

Першим зустрічає віруси ніс, адже віруси і бактерії потрапляючи в носоглотку разом з повітрям, зустрічаються тут з волосками і слизом носових ходів, які виробляють власний інтерферон (противірусний агент). Тому вільне носове дихання є обов’язковою і найкращою профілактикою простудних захворювань. Цьому сприяє спеціальна гімнастика, яка виконується в сидячому положенні в добре провітреному приміщенні.

  • Зробіть дуже повільний вдих через рот, потім ривками видихніть повітря через ніс. Повторіть 5 разів.
  • Повільно вдихніть через ніс і видихніть у звичайному темпі через зімкнуті губи. Повторіть не менше 5 разів.
  • Закрийте рот рукою. Затисніть одну ніздрю вказівним пальцем, іншою вдихайте і видихайте в звичайному темпі 5 разів. Виконайте цю вправу іншою ніздрею.
  • Губи зімкніть і надуйте щоки. Повільно випускайте повітря через стиснуті губи, допомагаючи натисканням долонь. Повторіть вправу 5 разів, роблячи вдих через ніс у звичайному темпі.

Самомасаж носа

Якщо віруси таки добралися до вас і ніс вже «закладено» зробіть наступну вправу: протягом п’яти хвилин розминайте пальцем точки, що знаходяться у верхнього краю носогубної складки, поряд з крилом носа. Для більшої ефективності під час масажу скористайтеся евкаліптовим маслом.

Дуже ефективна і така вправа – двома вказівним пальцями обох рук натисніть на крила носа і, не відриваючи пальців, робіть рухи, що погладжують до перенісся, відриваючи руки у внутрішнього краю ока. Вправу потрібно робити до появи тепла в носі, а щоб посилити ефект скористайтеся пихтовим або евкаліптовим маслом.

Масаж при застуді

Знання «правильних» точок допоможе швидше відновитися, коли гострий період захворювання пройде. Знайдіть точку, що знаходиться на кистях рук, між великим і вказівним пальцями (ближче до великого). Затисніть її вказівним і великим пальцями іншої руки і робіть легкі ритмічні натискання, поки не з’явиться відчуття ломоти, важкості і навіть невеликого болю. Повторіть масаж на іншій руці.

Самомасаж при головному болю

Вірний супутник застуди – головний біль. Позбутися больових відчуттів допоможуть наступні елементи самомасажу. Затисніть точки, розташовані праворуч і ліворуч від шийного м’язу, в ямці, що нижче тім’яної кістки. Тисніть на точки, які розташовані збоку між зовнішніми кутами очей на зовнішній стороні очниць протягом 10 хвилин.

Самомасаж обличчя

Проводити самомасаж обличчя слід по масажних лініях, виконуючи при цьому акуратні погладжування і потираючі рухи. Почніть з чола, перейдіть до крил носа, після помасажуйте область за вухами. Кожен рух робіть 10-15 разів.

Потрібні точки

Точки – невід’ємна складова цілющого самомасажу. Справитися з грипом і простудними захворюваннями допоможе вплив на наступні точки.

Знайдіть точку, що розташовується в місці з’єднання перенісся і брів. Натискання на неї знімає напругу очей, головний біль і допомагає лікувати нежить.

Натискання на несиметричну точку, що знаходиться в поглибленні між бровами, позбавить вас від нежиті і головного болю.

Масаж точки, яка розташована між грудиною кісткою і ключицею, допоможе впоратися з кашлем і хворобами горла.

Хворобливість симетричної точки, розташованої біля плечового виступу по обидві сторони хребетного стовпа вказує на початок застуди. Вчасно помітивши больові відчуття, починайте робити масаж цієї точки – це не тільки позбавить від болю в спині і плечах, але і зміцнить імунітет, а також полегшить протікання хвороби.

Правила проведення самомасажу

Перш ніж приступити до самомасажу підготуйте руки: вони повинні бути чистими і теплими. Вибрати масажне масло, краще всього, якщо це будуть ефірні масла з розряду хвойних, наприклад, ялицеве. Прийміть зручну позу (лежачи або сидячи), максимально розслабте м’язи, нормалізуйте дихання – воно має бути глибоким і рівним.

Слідкуйте за тим, щоб самомасаж не викликав неприємних відчуттів, тим більше не допустимо, щоб на тілі після його проведення залишалися гематоми. Тривалість профілактичного масажу – 5-20 хвилин не менше двох разів на день. Під час хвороби більш ефективно повторювати процедуру масажу до 5 разів на день. Курс – не менше 20 сеансів.

Джерело: likar.info

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Задишка

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей