16.01.2022

Режим сну

Для збереження нормальної діяльності нервової системи і всього організму велике значення має повноцінний сон. Великий російський фізіолог І. П. Павлов вказував, що сон це свого роду гальмування, яке охороняє нервову систему від надмірної напруги і втоми. Сон повинен бути досить тривалим і глибоким. Якщо людина мало спить, то вона встає вранці роздратованим, розбитим, а іноді з головним болем.

Визначити час, необхідний для сну, усім без винятку людям не можна. Потреба у сні в різних людей неоднакова. У середньому ця норма становить близько 8 годин. На жаль, деякі люди розглядають сон як резерв, з якого можна запозичити час для виконання тих чи інших справ. Систематичне недосипання призводить до порушення нервової діяльності, зниження працездатності, підвищеної стомлюваності, дратівливості.

Щоб створити умови для нормального, міцного і спокійного сну необхідно за 1-1,5 ч. до сну припинити напружену розумову роботу. Вечеряти треба не пізніше, ніж за 2-2,5 год. до сну. Це важливо для повноцінного перетравлювання їжі. Спати треба в добре провітреному приміщенні, непогано привчити себе спати при відкритій кватирці, а в теплу пору року з відкритим вікном. У приміщенні потрібно виключити світло й установити тишу. Нічна білизна повинна бути вільною, не ускладнювати кровообіг. Не можна спати у верхньому одязі. Не рекомендовано закриватися ковдрою з головою, спати вниз обличчям: це перешкоджає нормальному диханню. Бажано лягати спати в один і той же час – це сприяє швидкому засипанню.

Спати потрібно лягати не пізніше 10 вечора, тоді вранці ви з легкістю прокинетеся вчасно, і будете почувати себе чудово. З 10 до 12 годин відбувається фаза глибокого сну і йде відновлення внутрішніх сил організму. Справа в тому, що з 10 до 12 годин під час сну відбувається відпочинок тонкого тіла розуму, і людина, що не спить в цей час, ніколи не буде висипатися, навіть якщо буде спати весь день. Вона втрачає смак до життя, страждає депресіями, відчуває втому вранці і страждає меланхолією. Ви навіть не підозрюєте, як можете змінити свою життєву позицію, просто міняючи режим дня. Ви можете змінити навіть свій характер і поведінку. Все ваше життя залежить від того, як ви організовуєте свій час і чим харчуєтеся. Наше щастя залежить від того, наскільки ми гармонійні з природою. Звичайно, легше іронічно посміхнутися, і залишити все як є, ніж змінити себе. Але той, хто йде по шляху вдосконалення своєї особистості пожинає плоди невичерпного щастя.

З 12 до 2 годин ночі мозок вже починає роботу, і ми бачимо сни. Як вже говорилося, сни прямо залежать від ваших внутрішніх переживань в період неспання і від вашого харчування.

C 2 до 4 ранку спостерігається найбільше розслаблення організму, людина наповнюється лінню. Чим пізніше людина встає, тим більш розбитою вона себе почуває, так як наповнюється важкої енергією ліні.

Коли людина встає вранці пізно і харчується неправильно – вона не може бути успішним у житті. Занадто багато енергії витрачається на те, щоб боротися зі сном. Увечері така людина активізує свою діяльність і лягає спати дуже пізно. Потім вранці вона докладає величезне зусилля волі для того, щоб стягнути своє мляве тіло з ліжка і витрачає масу енергії, продовжуючи знущатися над собою протягом наступного трудового дня. Цілий день ця людина відчуває себе розбитою, втомленою, нещасною, вона весь час бурчить або поводиться агресивно по відношенню до оточуючих людей. А виявляється просто потрібно вчасно лягати спати! Своїм способом життя ми створюємо собі багато проблем. Увечері чоловік приходить додому і застиглим поглядом дивиться на екран телевізора, йдучи таким чином від свого життя, або йде в пивний бар, і хоча б на кілька годин забувається. Таким чином, життя може стати безглуздим. Досить просто проаналізувати, усвідомити своє існування і сказати: «стоп». Життя створено для радості і насолоди, для процвітання здоров’я та краси! Чому ж ми опираємося щастю у своєму житті?

Джерело: doctorhelp.ru

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей