16.01.2022

Рекомендації по загартовуванню холодом

Загартовування холодом необхідно проводити систематично, краще щодня. Найбільший ефект дає поєднання його з іншими видами загартовування, і насамперед з загальнофізичною підготовкою (ранковою гімнастикою, спеціальними фізичними тренуваннями та ін.) Регулярне проведення таких комплексних занять благотворно впливає на організм, зміцнюючи його опірність впливу різним несприятливим факторам.

Люди з ослабленим здоров’ям, які особливо схильні до простудних захворювань, приступають до загартовування холодом тільки з дозволу лікаря і надалі дотримуються його рекомендацій.

Серйозні планомірні заняття немислимі без організації спеціальних комплексних тренувань, що включають загальнофізичну підготовку і загартовування повітрям, сонцем і водою. Комплексні тренування повинні проводитися 2-3 рази на тиждень по 1-2 години на відкритому повітрі в зручному одязі (влітку – в плавках або купальниках, навесні та восени – в легких спортивних костюмах, взимку – в теплому спортивному одязі).

Загальнофізична підготовка передбачає загально-розвиваючі вправи, біг, рухливі або спортивні ігри, плавання, а якщо є можливість греблю, ходьбу на лижах і катання на ковзанах.

Тренування починається з 10-15-хвилинной розминки, під час якої слід виконати кілька вправ, що включає в роботу різні групи м’язів, зв’язки та суглоби.

Закінчується тренування водною процедурою (обтирання, обливання, купання та ін.)

Джерело: Закаливание холодом.Методическое пособие., Р.Г.Жбанков, К.М.Приходченко, С.А.Полищук., Минск «Полымя» 1980г.

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей