17.01.2022

Пташиний грип

Пташиний грип – інфекція, викликана певним видом вірусу пташиного грипу. Незважаючи на те, що існує багато видів пташиного грипу, H5N1 – один з найнебезпечніших. Цей вірус вражає диких птахів, які можуть навіть не хворіти, а бути просто переносниками інфекції. Дикі птахи можуть легко передати вірус птиці, яку ми приймаємо в їжу: курка, качка, індик і т.д.

Зазвичай вірус пташиного грипу не передається від птахів людям, але з 1997, деякі люди захворіли цим серйозним, смертельним видом пташиного грипу. Більшість цих інфекцій родом з азіатських країн, але експерти вважають, що вірус, в кінцевому рахунку, може поширитися по світу.

Причини пташиного грипу?

 • Пташиний грип викликаний вірусом. Після зараження свійської птиці дикою, всі хворі птахи повинні бути знищені щоб уникнути розповсюдження вірусу.
 • Вірус пташиного грипу може передаватися через пташиний послід і слину. Вірус також може залишатися на поверхні сільськогосподарського обладнання.
 • Для більшості людей приводів для хвилювання немає, так в приготованому м’ясі домашньої птиці, інфекції немає. Висока температура знищує вірус.

Чому пташиний грип викликає хвилювання?

Оскільки вірус видозмінюється швидко, експерти побоюються, що одного разу пташиний грип зможе легко переходити від однієї людини до іншої. Вірус пташиного грипу H5N1 – дуже небезпечний, навіть притому, що тільки кілька сотень людей, як відомо, були хворі на пташиний грип, більше половини з них померли. Експерти також побоюються вірусу H5N1, оскільки у людського організму немає проти нього імунітету.

Симптоми

Спочатку, симптоми пташиного грипу схожі на симптоми звичайного грипу:

 • лихоманка
 • кашель
 • фарингіт
 • біль у м’язах

Пташиний грип може також викликати інфекцію очей (кон’юнктивіт).

Пташиний грип може швидко прогресувати до пневмонії і гострого респіраторного дистрес-синдрому – серйозна хвороба легенів, яка може виявитися смертельною. Для людей, які помирають від пташиного грипу, середній відрізок часу від початку симптомів до смерті становить 9-10 днів. Зверніться до лікаря, як тільки ви помітили симптоми грипу.

Як діагностувати і лікувати пташиний грип?

Лікар проведе фізичний огляд і поставить питання про симптоми, місце проживання, подорожі і контакти з птахами. Після цього він може призначити аналізи крові, мазок назальних секрецій або інші тести, такі як рентген, наприклад.

Питання, які буде задавати лікар:

 • Чи був у вас контакт з живими, хворими чи мертвими домашніми або дикими птахами?
 • Ви вживали в їжу сиру або погано приготовану домашню птицю або яйця?
 • Чи був у вас тісний контакт (розмова або дотик) з кимось з вірусом H5N1, з людиною з важкою дихальною хворобою або з кимось, хто помер з невідомої причини?
 • Чи маєте ви відношення до лабораторних або фермерських робіт?

Лікування пташиного грипу залежить від того, які органи він вражає. У деяких випадках, антивірусні ліки можуть поліпшити самопочуття.

При пташиному грипі, пацієнта розміщають в ізольовану палату, щоб зменшити ризик розповсюдження вірусу. Лікарі і мед. персонал, будуть надягати захисні халати та рукавички. Деяким пацієнтам з пташиним грипом необхідний апарат штучної вентиляції легенів, іншим необхідний апарат для підтримки роботи нирок (діаліз). Більше половини випадків закінчуються летально.

Як запобігти пташиному грипу?

Всесвітня Організація Охорони Здоров’я та Американські Центри Контролю Захворювань і Профілактики побоюються можливої ​​пандемії. У 2007, Американське Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) схвалило першу вакцину для людей від пташиного грипу. В даний час громадська імунізація не рекомендується. Вакцина буде зберігатися в Американському державному резерві. Чиновники також запасли великі партії антивірусних ліків. Американський уряд продумав план дій у разі пандемії.

Міжнародні організації охорони здоров’я вимагають знищувати всіх заражених птахів. Деякі країни мають у своєму розпорядженні певні програми по очистці птахоферм і перевірках птиці до продажу. У 2004 Сполучені Штати припинили імпорт домашньої птиці, що поставляється більшістю азіатських країн.

Деякі корисні поради по запобіганню пташиного грипу:

Якщо ви живете в місцевості, де поширений пташиний грип:

 • Уникайте птахоферм і тісного контакту з домашньою птицею.
 • Уникайте відкритих ринків, де продають живу птицю.

Якщо ви їдете в країну, де поширений пташиний грип:

 • Проконсультуйтеся з лікарем, стосовно вакцинації від грипу. Краще це зробити, принаймні, за 2 тижні до поїздки. Це не попередить пташиний грип, але допоможе вам уникнути зараження звичайним грипом.
 • Мийте частіше руки. Якщо у вас немає можливості, використовуйте дезінфікуючий гель на спиртовій основі.
 • Не вживайте в їжу сирі або погано приготовані яйця і домашню птицю.

Джерело: eurolab.ua

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Задишка

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей