17.01.2022

Грип: правила карантину

Знову нежить, температура, болить горло? У вас грип? Час влаштувати собі карантин!

Грип – сезонне захворювання, ризик захворіти яким зростає з настанням холодів. Це різновид гострого респіраторного вірусного захворювання (ГРВІ), яке відрізняється важким перебігом хвороби. Існують більш 100 видів вірусів, які викликають застуду. І лише три з них викликають грип – це віруси грипу А, В і С.

Нежить, м’язові болі, ломота, головний біль, кашель, висока температура – все це симптоми грипу, які знайомі кожному з нас.

«Зазвичай хвороба починається гостро, з сильного головного болю, ломить тіло, морозить, слабкість. При грипі обов’язково висока температура – до 39°С-40°С, яка тримається кілька днів. Можуть боліти очі на світло, зникає апетит, починається запаморочення. Хворого мучить нежить, кашель, сухість у роті, іноді навіть носові кровотечі», – розповідає лікар-терапевт вищої категорії Світлана Никоненко.

Небезпека заразитися грипом велика!

Сприйнятливість наших організмів до грипу дуже висока. Віруси грипу постійно видозмінюються, тому наш організм не може виробити проти них адекватний захист. Зусилля вчених, що намагаються знайти засіб від грипу, теж поки не увінчалися успіхом. Тому проблема епідемій грипу залишається актуальною.

Грип поширюється повітряно-крапельним шляхом. Хворий чхає або кашляє, і в повітря разом з частинками слини або носового слизу потрапляють віруси. Якщо ви вдихнули таке повітря – ймовірність того, що ви захворієте, дуже висока. Частки вологи, що містять збудник хвороби, осідають на предметах. Дотик до таких «заражених» речей теж може призвести до хвороби.

Ви можете «зпіймати» вірус в магазині, транспорті або на роботі. А якщо у вашій родині з’явився хворий (він же, потенційний розповсюджувач інфекції), значить, ваші шанси захворіти сильно збільшуються. Що ж робити? Як пережити епідемію грипу і не заразитися? Влаштуйте хворому домашній карантин!

Організуй карантин правильно

Якщо в будинку з’явився хворий, потрібно зробити все, щоб зменшити концентрацію вірусу в повітрі і обмежити потрапляння інфекції на домашні предмети побуту. Для цього влаштуйте карантин за всіма правилами.

  • Ізоляція хворого допоможе уникнути розповсюдження хвороботворної інфекції по будинку. Виділіть для “потерпілого”; окрему кімнату, вхід в яку без особливої потреби для інших членів сім’ї повинен бути заборонений.
  • Провітрювання. Не забувайте запускати в кімнату хворого свіже повітря. Так ви значно зменшите концентрацію збудників хвороби в кімнаті. Рекомендується провітрювати приміщення 3-4 рази на день по 20-30 хвилин.
  • Гігієна приміщення – дуже важливий пункт при карантині. У пилу хвороботворні віруси накопичуються, відповідно щоденне вологе прибирання допоможе значно зменшити концентрацію хвороботворних часток.
  • Окремий посуд. Виділіть хворому окремий набір посуду: виделка, ложка, ніж, тарілка, чашка. Слідкуйте, щоб ніхто не використав ці предмети. Обдавайте періодично їх окропом.
  • Окремий рушник. Рушник тоже повинен належати тільки хворому і знаходитися в його кімнаті.
  • Одноразові хустинки. Краще користуватися одноразовими хустинками, складати використані екземпляри в поліетиленовий пакет і своєчасно викидати.
  • Марлева пов’язка для тих, хто доглядає. При контакті з хворим треба одягати марлеву пов’язку, яку необхідно міняти щодня.

Хворий особливо заразний під час інкубаційного періоду, коли він ще не підозрює про хворобу, і в перші 5-7 днів хвороби. Ризик заразитися остаточно зникає тільки, коли нормалізується температура тіла.

Карантин потрібен не тільки для того, щоб не заразити оточуючих. Посидіти вдома корисно і «грипуючому». Лікарі стверджують, що потрібно вилежати хворобу, інакше сильно зростає ризик розвитку ускладнень.

Профілактика грипу можлива?

Вірус грипу досить агресивний, щоб впоратися з ним, наш організм повинен володіти потужним імунітетом. Подбайте про свій імунітет, і ваш організм зможе протистояти інфекції.

Щоб імунітет був сильним потрібно:

  • Правильно харчуватися. З їжею ми повинні отримувати всі необхідні речовини. І обов’язково в організм повинна потрапляти необхідна кількість вітамінів.
  • Приділяти увагу фізичним навантаженням. У цьому допоможуть ранкова зарядка, прогулянки і пробіжки. А ось відвідування тренажерного залу і басейну на час епідемії грипу краще припинити.
  • Загартовуватися. Процедури, що загартовують, допоможуть тримати організм в тонусі.

Лікарі рекомендують для профілактики грипу проводити щорічну вакцинацію. Це допоможе не захворіти або перенести хворобу в легкій формі.

намагайтеся по можливості уникнути «дотику» з інфекцією: уникайте людних місць, частіше мийте руки і не перебуваєте поруч із носієм інфекції. Такі нескладні заходи допоможуть вам вберегтися від хвороби!

Джерело: likar.info

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Задишка

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей