17.01.2022

Бронхоектази

Бронхоектази – захворювання органів дихання, яке характеризується розширенням та деформацією обмежених ділянок бронхів.

Бронхоектази бувають вродженими і набутими. Вроджені бронхоектази зустрічаються порівняно рідко. Придбані бронхоектази є наслідком хронічного бронхіту, запалення легенів, грипу, дитячих інфекцій (кашлюку, кору) та інших захворювань. У бронхах накопичується мокрота, що сприяє виникненню запалення стінки бронху та навколишньої легеневої тканини. Для бронхоектазів характерний хронічний прогресуючий перебіг.

Невеликі, нечисленні бронхоектази без запальних змін можуть тривалий час не давати клінічних проявів. За кількістю та розмірами бронхоектазів характерні періоди гарячкового стану із ознобами, тривалим кашлем і виділенням, особливо вранці, великої кількості мокротиння (іноді до 1 л на добу), нерідко гнійного та смердючого. Можливі легеневі кровотечі. У запущених випадках відзначаються ускладнення з боку серцево-судинної системи та нирок. Працездатність хворих знижена.

У разі загострення захворювання показане лікування в лікарні. В періоди затихання запального процесу проводять заходи, що забезпечують звільнення бронхів від мокротиння, під контролем та за призначенням лікаря. Застосовується санаторне лікування на курортах з сухим і теплим кліматом, фізіотерапевтичні процедури. При односторонніх або обмежених ураженнях легені з успіхом застосовують хірургічне лікування.

Попередження бронхоектазу – правильне та своєчасне лікування гострих і хронічних запальних захворювань органів дихання.

Попередження загострення запального процесу в бронхах базується на підвищенні здатності організму опиратися інфекції – дотримання гігієнічного режиму праці, дихальна гімнастика, загартовування організму; необхідне повноцінне харчування з підвищеним вмістом тваринних білків і вітамінів, санація запальних вогнищ. Велике значення має правильне працевлаштування хворих, що виключає перебування в запиленому середовищі, середовищі з перепадами температури та забрудненому токсичними хімічними речовинами.

Джерело: Популярна медична енциклопедія

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Застуда

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей