16.01.2022

Біг зменшує відчуття голоду

Дослідження фахівців Університету Брігама Янга показало, що фізична активність змінює сприйняття їжі. У рамках експерименту вчені вимірювали після ранкової пробіжки мотивацію до їжі за допомогою електроенцефалографії у 35 жінок (18 мали нормальну вагу і 17 – ожиріння).

На першому етапі тестування жінки пробігали по 45 хвилин. Після цього їм давали до перегляду картинки із зображенням їжі або квітів, при цьому відслідковували активність мозку. Аналогічний експеримент провели через тиждень, але пробіжки не було.

Порівняння результатів сканування мозку виявило: коли обидві групи жінок бігали, у них відзначалася знижена активність при перегляді зображень з їжею. Значить, пробіжка придушувала апетит. Що важливо, протягом дня учасниці дослідження не намагалися заповнити нестачу калорій, переїдаючи.

Як відомо, тренування знижують концентрацію лептину та нейропептиду в головному мозку. Лептин – результат роботи гена ожиріння. Його виділяють жирові клітини. Дане з’єднання впливає на нейропептид Y, зменшення секреції якого, дозволяє обмежити стимуляцію харчової поведінки.

Плюс, є прямий зв’язок між фізичним навантаженням і специфічним білком YY (це теж гормон, що регулює апетит). Білок впливає на центр мозку, стимулюючий активність як таку. У підсумку, займаючись фізичною діяльністю, людина знижує рівень YY, одночасно з цим, на час прибирає потребу в їжі.

Потім, часто прийом їжі викликає не голод, а стороні фактори, включаючи спроби впоратися зі стресом. Тренування ж дають викид адреналіну, який пригнічує стрес. Плюс, після тренування м’язи напружені, що дає ефект наповнення.

За матеріалами: Med Daily

Джерело: eurolab.ua

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей