17.01.2022

Які дії допоможуть пришвидшити одужання від ГРВІ?

Вона приходить разом із нежитю, кашлем, температурою та слабкістю. І, як завжди, у найневдаліший момент. Вона — застуда, або ГРВІ, що може вмить зіпсувати ваші плани та настрій. А коли плани змінювати не хочеться, знання, як лікувати ГРВІ, може врятувати ваш відпочинок, важливу зустріч або робочі справи.
Як швидко вилікувати ГРВІ?
І тут одразу дві новини.

Погана: зазвичай захворювання на ГРВІ триває до одного тижня. І від симптомів застуди, що вже з’явилися, миттєво позбутися не вдасться.

Хороша: якщо вчасно і правильно розпочати лікування, можна скоротити термін захворювання та значно полегшити симптоми. Та перш ніж це зробити, поставте собі запитання: «Чи я впевнений, що це звичайна застуда?».
Що таке застуда, або ГРВІ
ГРВІ — це гостра респіраторна вірусна інфекція. Викликати її можуть різні збудники: риновіруси, аденовіруси, коронавіруси чи, наприклад, пікорнавіруси. І в залежності від типу збудника, який ви підхопили, перебіг та набір симптомів такої застуди може відрізнятися.
Об’єднує їх повітряно-крапельний тип передачі та тип уражених органів. Зазвичай це слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, ніс та горло.
До симптомів застуди належать:

● нежить і закладеність носа;

● біль у горлі;

● кашель;

● легкий головний біль;

● чхання;

● підвищена температура (однак не вища за 38,5°);

● відчуття втоми.

5 ознак, що це не просто застуда

1. Дуже висока температура.

Різке підвищення температури на фоні перших симптомів застуди може свідчити, що ви підхопили щось серйозніше. Наприклад, грип.

2. Симптоми не слабшають.

Якщо ви потерпаєте від головного болю та кашлю вже більше 4-х діб, а легше не стає — це також тривожний дзвіночок. Можливо, ви сплутали свою «застуду» з грипом або інфекційним мононуклеозом.

3. Ви нещодавно повернулися з-за кордону.

Тропічні інфекції чи незнайомі віруси — небезпечний «сувенір», який можна привезти з далекої поїздки. Тому, аби уникнути таких сюрпризів:

● до мандрівки подбайте про вакцинацію від розповсюджених хвороб у країні;

● після подорожі завітайте до лікаря, якщо почуваєтеся погано.

4. Симптоми локалізовані в одному місці.

Симптоми застуди зазвичай поширюються на всю верхню дихальну систему. А ось, для прикладу, при стрептококових інфекціях, як і під час застуди, болить горло при ковтанні. Однак біль не розповсюджується на інші органи. А інфекції навколоносових пазух, як і застуда, також можуть викликати головні болі та неприємні відчуття в носі.

5. Ви відчуваєте проблеми з диханням.

Так, кашель — це розповсюджений симптом застуди. Однак він не має бути настільки сильним, щоб викликати задишку, хрипи або біль в грудях.Такі проблеми з диханням можуть бути ознакою бронхіту і пневмонії.

Тому, аби точно не переплутати застуду з іншими серйозними хворобами, при найперших скаргах на здоров’я одразу звертайтеся до лікаря.
Якщо ви впевнені, що у вас ГРВІ, ось 5 речей, які точно допоможуть полегшити симптоми неприємної хвороби:
1) Рідина.

Пийте більше рідини. Чай або тепла вода з лимоном та медом допоможуть організму швидше виводити інфекцію та запобігти зневодненню.

2) Зволожене повітря в кімнаті.

Використання зволожувача або вологе прибирання в кімнаті полегшить дихання під час застуди.

3) Відпочинок.

Якщо страждаєте від симптомів застуди, більше відпочивайте. Здоровий сон та спокій нададуть організму сили для боротьби з інфекцією.

4) Безрецептурні ліки.

Пастилки від болю в горлі та знеболювальні засоби не переможуть першопричину хвороби, але зможуть полегшити симптоми застуди.

5) Противірусні препарати при ГРВІ.

Противірусні при ГРВІ також можуть значно полегшити перебіг захворювання. А при вчасному та правильному вживанні ще й скоротити термін хвороби! Для цього варто їх вживати в перші дні після появи симптомів. А також перед використанням противірусних при ГРВІ проконсультуватися зі своїм лікарем.

Аби не заробити ускладнень, запам’ятовуйте 3 речі, які не варто робити при ГРВІ.
1) Вживати антибіотики.

ГРВІ спричиняють віруси, а антибіотики — засіб виключно проти бактеріальних інфекцій. Тому побороти ГРВІ вони точно не допоможуть.

2) Лікуватися бабусиними методами.

Інгаляції над картоплею вірус не переможуть. А ось допомогти заробити опік слизової носа — легко!

3) Ходити в гості.

Захворіли? Тоді залишайтеся вдома. Так ви знизите шанси для свого ослабленого організму підхопити додаткові інфекції. А на додачу проявите турботу до інших та не поділитеся з ними неприємною хворобою.

Джерела інформації:

1. https://www.health.com/condition/cold-flu-sinus/signs-more-serious-common-cold

2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3928210/

3. https://moz.gov.ua/article/health/jak-vidrizniti-grip-vid-grvi

4. https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/common-cold/in-depth/cold-remedies/art-20046403

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Застуда

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей