16.01.2022

Водні процедури

Вода – еліксир життя. Тіло людини або будь-якого іншого істоти на ¾ складається з води.

Вода, що оточує нас і міститься у всіх живих організмах, сприймає, копіює, зберігає і передає інформацію, навіть таку, як людська думка, слово і емоція. Чутливість інформаційної системи води настільки висока, що вона виявляється здатною відчувати вплив форм навколишніх предметів, слухати музику, розпізнавати людей на різних фотографіях, розуміти людську мову і смисл слів і навіть співпереживати горю і радіти.

Відчуття дивної легкості, млості і релаксації, яке дарують нам водні процедури, психологи пояснюють тим, що перші 9 місяців свого існування людина проводить у воді.

Всім відомо благотворний вплив купань на самопочуття і красу людини. Купання використовують не тільки для загартовування, а й для лікування хвороб, і для продовження молодості.

Купання показані при захворюваннях опорно-рухового апарату, астенії, гінекологічних розладах, варикозному розширенні вен, венозній недостатності, ожирінні, в’яненні шкіри.
Вода коригує психоемоційний стан, знімає неспокій і перевтома, депресію і стреси. Холодна вода, впливаючи на нервову систему, знімає втому, млявість, вливає бадьорість і гарний настрій. Рефлекторно викликаючи звуження судин шкіри (а в них знаходиться третя частина всієї крові людини), вода підсилює приплив крові і додаткових поживних речовин у внутрішні органи. Слідом за короткочасним звуженням кровоносних судин настає їх розширення, що супроводжується почервонінням і потеплінням шкіри. Звуження і подальше розширення судин – гарна гімнастика для системи кровообігу, а так як з нею пов’язані всі органи, то і для всього організму.

Вода нижче +15 ° С сприяє утворенню імпульсного тепла. Імпульсне тепло – це розігрів шкіри та клітин організму до +42 ° С. В результаті такого розігріву здорові клітини зміцнюються, а хворі гинуть. Холодна вода викликає значні втрати тепла організмом. І ці втрати тим більше, чим холодніше вода й триваліше процедура. У перші хвилини відбувається найбільша втрата тепла, надалі цей процес сповільнюється.

Джерело інформації:

http://artlife.rv.ua/?area=articles/item/229&lng=uk

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей