16.01.2022

Сміх та біг однаково корисні

Дослідження показало, що сміх навіть більше, ніж помірні фізичні навантаження, знижує кров’яний тиск, позбавляє від стресу і зміцнює імунну систему.

Дивне поруч: сміх, на думку вчених з Університету Лома Лінда (США), настільки ж благотворно впливає на тіло, як і пробіжка по парку. Більше того! Сміх краще помірних фізичних навантажень знижує кров’яний тиск, позбавляє від стресу, зміцнює імунну систему. Відкриття, зрозуміло, було підтверджено експериментально. Чотирнадцять добровольців впродовж 20 хвилин дивилися комедії, після чого у них взяли аналізи. З’ясувалося, що у випробовуваних різко впала концентрація гормонів стресу, підвищилася кількість імунних Т-клітин, знизилися кров’яний тиск і рівень холестерину. Крім того, після «сміхотерапії» розігрався апетит – ніби піддослідні щойно повернулися з довгої прогулянки.

Все це, на думку дослідників, свідчить про те, що сміх можна використовувати як засіб для зниження ризику виникнення захворювань серця і діабету. Такий метод терапії особливо підійде літнім людям, яким часто складно виконувати які б то не було вправи. До речі, доктор Лі Берк, що керував цією роботою, вивчав ефекти сміху більше двох десятків років.

У середині 90-х років йому вдалося довести, що сміх збільшує кількість природних клітин-вбивць в організмі у онкологічних хворих. Чи отримав він за це Шнобелівську премію, не уточнюється … Підготовлено за матеріалами Daily Telegraph.

Джерело: Компьюлента

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей