16.01.2022

Режим дня – чому важливий і який повинен бути?

У більшості людей в повсякденному житті складається більш-менш постійний розпорядок дня. Приблизно в одні й ті ж години людина працює, відпочиває, приймає їжу. Організм звикає до цього розпорядку, і в результаті справи вимагають менше зусиль, що витрачаються в процесі трудової діяльності сили швидко і повністю відновлюються.

Джерело: improvement.ru

У більшості людей протягом доби відзначаються хвилеподібні зміни працездатності з двома піками її підвищення – з 8 до 13 години та з 16 до 19 годин. У режимі дня має бути певний час для роботи, відпочинку, занять.

Бажано снідати з 6 до 8 ранку.

Відомо, що час з 6 до 10 ранку характеризується хорошим запам’ятовуванням. Якщо вам необхідно запам’ятати певну інформацію – краще вчити зранку. З 5 до 7 активізується механічна пам’ять. Логічне запам’ятовування активно з 7 до 8 ранку, а асоціативна пам’ять краще працює з 8 до 10 ранку. З десятої ранку активуються функції працездатності. Починається найбільш сприятливий період часу для розгортання вашої основної діяльності, який триває до 6 годин вечора.

З 11 до 13 годин необхідно зробити перерву на обід. Ви повинні їсти неспішно, із задоволенням, навіть якщо це проста їжа. Спробуйте під час їжі думати про їжу, усвідомлюючи її смак і аромат, не відволікаючись на сторонні думки . Обідню трапезу слід починати з невеликої кількості напою. Це може бути свіжий сік з овочів, настій з трав або просто чиста вода. Потім потрібно приступити до сирих овочів. Після обіду можна випити трохи рідини, але потім протягом години краще не пити. Спекотного літа взагалі не можна запивати їжу. Можна з’їсти трохи соковитих фруктів і цього буде достатньо. Якщо вас чекає напружена розумова діяльність, то після обіду можна також поласувати невеликою кількістю солоденького десерту.

До 6 вечора ви працюєте, а після 6 фізична і розумова активність знижується. У цей час діяльність повинна бути спрямована на умиротворення, заспокоєння.

У 7 вечора бажано прийняти теплий душ – це вас розслабить і підготує до сну.

З 18 до 22 години ви можете поступово згортати свою діяльність і готуватися до сну. Якщо в цей період час дивитися телевізор, з’ясовувати стосунки або займатися розумовою діяльністю – вам забезпечені погані сни, безсоння і розбитий настрій зранку. Увечері бажано проаналізувати минулий день.

Режим сну так само дуже важливий. З 10 до 12 годин відбувається фаза глибокого сну і йде відновлення внутрішніх сил організму. З 12 до 2 годин ночі мозок вже починає роботу, і ми бачимо сни. Як вже говорилося, сни прямо залежать від ваших внутрішніх переживань в період неспання і від вашого харчування. З 2 до 4 ранку спостерігається найбільше розслаблення організму.

6.00 – найкращий час прокинутися і встати з ліжка, прийняти душ. Починають виділятися гормони, прискорюється обмін речовин, накопичується енергія.

О 7.00 стрілки внутрішніх годин показують, що прийшов час сніданку. Причому солодощі не додадуть зайвих кілограмів. Ранкові вуглеводи повністю переробляються в енергію.

О 8.00 виробляється максимальна кількість гормонів. Підвищується поріг больової чутливості. Тому відбувається загострення різних недуг.

9.00 – пік активності короткочасної пам’яті. Кидайте все і сідайте за підручники.

10.00 – прискорюється циркуляція крові по організму, і мозок краще забезпечується кров’ю, і найлегше запам’ятовується все почуте і побачене, тому з 10 до 12 час творити.

З 11.00 починається стрессостійкий період. Саме час для залагодження конфліктів.

О 12.00 час перепочити. Підвищується кислотність шлунка, а слідом і відчуття голоду. Знижується розумова діяльність, адже кров приливає до шлунку.

13.00 – час обіду, утворюється найбільше шлункового соку.

О 14.00 мозок відпочив і готовий для довгострокового запам’ятовування. Притупляється відчуття болю, тому намітьте на цей час відвідування стоматолога.

З 15.00 прискорюється кровообіг, піднімається артеріальний тиск. Зростає працездатність.

О 16.00 відкривається друге дихання. Працюйте, вчіться, займайтеся спортом.

О 17.00 загострюються почуття. Можна виступати перед начальством з новим проектом.

О 18.00 активізується робота печінки та підшлункової залози. Печінка найбільш ефективно утилізує алкоголь, можна випити з друзями.

19.00 – падає тиск крові і пульс. Тому в цей час бажано відмовитися від препаратів, що знижують тиск.

20.00 – знижується температура тіла і артеріальний тиск, сповільнюється обмін речовин, краще засвоюються ліки.

21.00 – організм готується до сну. Не перевантажуйте шлунок.

22.00 – пора в ліжко. Якщо ж ви вирішили розважитися з друзями на дискотеці, то уникайте вживання алкоголю. Зайвий коктейль обернеться ранковим головним болем.

23.00 – гіршого часу для розумової роботи не знайти.

24.00 – якщо вам все ще не спиться, то пора творити. Сідайте і пишіть вірші. До речі, в цей час особливо активні гормони, регулюючі родові перейми. Мінімум працездатності та якості праці (найбільше число помилок) відзначається в 2-4 години ночі. Особливо небезпечні помилки працівників, від чіткості дій яких залежить безпека людей. Якщо людина не дотримується режиму відпочинку, то при роботі в нічний час або в різні зміни може наступити розлад сну, функцій травлення, серцевої діяльності. Особливо часто це трапляється на початку нічних робіт. Потім поступово протягом 1-3 місяців відбувається адаптація організму.

Звичайно ж, це узагальнена схема, але вона дозволяє зрозуміти які функції організму включаються в той чи інший час, які гормони активні, а які ні. Спробуйте спланувати свій день наближено до цих інструкцій ви відчуєте поліпшення загального стану, результатів роботи, навчання та інше.

Людський організм – це свого роду механізм, у якого є рекомендовані норми часу роботи та відпочинку. Окремим пунктом загального розпорядку дня є час максимальної активності різних органів, відповідно до якого можна планувати прийом лікарських препаратів, фітотерапії, процедур фізіолікування і занять спортом.

 • печінка – з 1 до 3 годин ночі;
 • легені – з 3 до 5 години ранку;
 • товста кишка – з 5 до 7 годин ранку;
 • шлунок – з 7 до 9 години ранку;
 • селезінка і підшлункова залоза – з 9 до 11 години ранку;
 • серце – з 11 до 13 години дня;
 • тонка кишка – з 13 до 15 години дня;
 • сечовий міхур – з 15 до 17 годин дня;
 • нирки – з 17 до 19 години вечора;
 • органи кровообігу, статеві органи – з 19 до 21 години вечора;
 • органи теплоутворення – з 21 до 23 години ночі;
 • жовчний міхур – з 23 до 1 годині ночі.

Ви можете прочитати і забути про цю інформацію. А можете спробувати щось змінити у своєму житті, скориставшись цими рекомендаціями. І тоді ви зрозумієте, що справжнє знання вічне і застосовується в усі часи. Людству не варто так завзято відкидати досвід своїх предків, прагнучи до нових відкриттів. Нам слід з вдячністю прийняти стародавні, перевірені століттями знання, що відкривають шлях до здоров’я і краси.

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей