17.01.2022

Ефективні ліки від застуди: 5 засобів від різних симптомів

За даними Центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), застуда — головна причина пропусків роботи та шкільних занять. Адже в середньому кожен дорослий пацієнт хворіє на застуду 2–3 рази на рік. А малеча — ще частіше. Ось чому засоби для лікування застуди мають бути у вашій аптечці завжди. Але які саме?

Чим лікувати застуду
Одразу сумна новина — 1 чарівного препарату від застуди, що позбавить вас від усіх неприємних симптомів, немає. І причина в різноманітності збудників захворювання. Вірусів, що спричиняють застуду, існує понад 200 штамів. І в залежності від того, який збудник ви підхопили, симптоми та лікування застуди будуть трошки відрізнятися.

Наприклад, аденовірус може вражати слизові оболонки носа та очей. Тому серед симптомів можуть бути підвищена температура, нежить та кон’юнктивіт. Парагрип пошкоджує слизові гортані та горла. І тому застуда супроводжуватиметься болем у горлі та запаленні. А якщо підхопити риновірус — серед симптомів може з’явитися чхання, сльозотеча та нежить.

Які таблетки врятують при застуді
Найбільш безпечний варіант — довірити цей вибір лікарю. Адже він призначатиме препарат, враховуючи історію хвороби, наявність супутніх захворювань, віку та особливостей організму. А значить ліки будуть максимально безпечні та ефективні саме для вас.

Та якщо можливості викликати лікаря немає, вибирайте таблетки при застуді в залежності від наявних симптомів.

  • Анальгетики від головного болю.

Полегшити головний біль та лихоманку допомагають анальгетики. Існує велика кількість безрецептурних анальгетиків. Однак купувати та лікуватися одночасно всіма для посилення ефекту точно не варто. Адже випадкове передозування активною речовиною деяких анальгетиків може негативно вплинути на роботу печінки.

  • Антигістамінні засоби від чхання та сльозотечі.

Ці засоби блокують вивільнення гістаміну — речовини, яку виділяє наш організм у відповідь на алерген. А тому можуть полегшити симптоми, що пов’язані з його виділенням. До таких симптомів належать:

  • чхання;
  • свербіння очей;
  • сльозотеча;
  • кашель;
  • нежить.

Однак будьте уважні! Деякі з антигістамінних препаратів можуть зробити вас дещо сонливими.

  • Антиконгестанти від нежитю.

Вони можуть допомогти при закладеності носа. Адже головне завдання таких засобів — знизити набряк слизових оболонок. Більшість із препаратів діють на адренорецептори. А це призводить до зменшення запалення та звуження судин.

Антиконгестанти також можуть підвищити тиск та пришвидшити серцебиття. Тому людям із високим артеріальним тиском із цими ліками варто бути вкрай обережними. І перед використанням краще консультуватися з лікарем. І якщо фахівець буде проти антиконгестанту, полегшити закладеність носа можна звичайним сольовим спреєм. Він працює повільніше, але не гірше допоможе послабити виділення слизу в носі.

  • Відхаркувальні засоби.

Вони сприяють швидшому виведенню слизу та полегшенню дихання. Такі препарати можуть бути у вигляді пастилок або сиропів. Зазвичай у їхньому складі містяться рослинні екстракти та ефірні олії. Адже такі речовини чинять обволікуючу, розріджувальну та протизапальну дії та допоможуть полегшити дихання.

  • Противірусні від загального нездужання.

А ось полегшити одразу всі симптоми та скоротити час захворювання допоможуть противірусні препарати. Ці засоби найкраще спрацьовують, якщо почати прийом після появи перших симптомів захворювання. Завдяки їхній дії застуда та грип можуть пройти легше, швидше та з нижчим ризиком появи ускладнень.

Проте пам’ятайте: перед прийомом противірусних засобів варто порадитися із вашим лікарем.

«А антибіотики допоможуть у лікуванні застуди?»

Ні. Ці препарати діють виключно проти бактеріальних інфекцій. А тому в боротьбі з грипом та застудою будуть абсолютно безсилі. У кращому випадку ви просто витратите зайві гроші. У гіршому — нашкодите своєму здоров’ю та лише послабите власний організм.

Тому будьте уважні під час вибору таблеток при застуді! Та не забувайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я. А тому насамперед прислухайтеся до порад свого лікаря.

Джерела інформації:

1. https://www.everydayhealth.com/flu/guide/treatment/

2. https://www.healthline.com/health/common-cold-drugs#expectorants

3. https://medlineplus.gov/coldandcoughmedicines.html#cat_78

4. https://www.webmd.com/cold-and-flu/cold-guide/cold-medicine-treatment-when-what-how#4

02.02.2022

Топ-5 ускладнень, що викликають віруси

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.01.2022

Застуда

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей