16.01.2022

Дозування холодового навантаження

Для дозування в якості основного параметра Г.Д.Латишевим запропонована величина, звана холодовим навантаженням. Це різниця між тепловіддачею і теплопродукцією, віднесена до 1 м2 поверхні тіла, що виражається в кілокалоріях (ккал/м2).

Холодове навантаження є тією частиною тепловіддачі, яка не встигає компенсуватися теплопродукцией, здійснюваної терморегуляцій для відновлення теплового балансу, порушеного холодового впливу на організм.

Дозування такого впливу визначається навантаженням, допустимої для того, хто займається загартовуванням (залежно від його стану здоров’я і ступеня загартованості).

Для тих, хто займаються загартовуванням водою визначені навантаження (у ккал/м2) у відповідності з наступними режимами загартовування:

малого навантаження 10-20

середнього навантаження 25-35

великого навантаження 40-50

максимального навантаження 55-65

пограничного навантаження 70-100

Режим загартовування визначають тренер і лікар, які здійснюють контроль. Для початківців рекомендований режим малого навантаження, для людей здорових, що мають багаторічний досвід зимового плавання – великого навантаження.

Максимальні навантаження допустимі лише для найбільш загартованих і здорових людей (в індивідуальному порядку), пограничні – у виняткових випадках для окремих осіб, не частіше одного -двох разів на рік.

Дозуючи тривалість плавання, не можна нехтувати і суб’єктивними відчуттями тих хто займається. При появі ознобу, ломоти в кінцівках, судом та інших небажаних явищ необхідно негайно вийти з води, насухо розтерти тіло рушником, одягтися, зробити кілька фізичних вправ або випити гарячого чаю.

Джерело: Закаливание холодом.Методическое пособие., Р.Г.Жбанков, К.М.Приходченко, С.А.Полищук., Минск «Полымя» 1980г.

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей