18.05.2022

Після тренування: холодний душ або сауна?

Сауна або холодний душ після фізичних навантажень? Однозначної відповіді на це питання немає, давайте розберемося з плюсами і мінусами по кожній процедурі.

У чому користь сауни після тренування?

Мабуть, найпереконливішим аргументом на користь відвідин парної після тренування, є той факт, що сауна дозволяє розслабитися, як фізично, так і морально. Після тренування м’язи всі м’язи тіла розслабляються, що істотно зменшує вираженість крепотури на наступний день.

Очищення організму від шлаків і токсинів – ще одна незаперечна користь від сауни. За одне відвідування організм може втратити більше 1 літра вологи разом з продуктами обміну речовин. Шкіра активно позбавляється від ороговілих частинок, після чого стає гладкою і шовковистою.

Відвідування парної сприяє підвищенню мікроциркуляції крові і видаленню молочної кислоти – метаболіту, який накопичується в м’язах при інтенсивних фізичних навантаженнях.

І, нарешті, сауна допомагає позбутися зайвих кілограмів. Однак тут головне не гнатися за результатами і дотримуватися помірності. Надмірне знаходження в парній може призвести до слабкості через втрату значної частини електролітів.

У чому шкода?

Як відомо, при фізичних навантаженнях температура тіла піднімається, оскільки в організмі прискорюються обмінні процеси. Якщо після тренування піддавати організм додатковою температурною навантаженню, то рясне потовиділення може призвести до зневоднення.

Сауна після тренування – це додатковий стрес, так як висока температура парної (і вологість) є незвичними для нашого організму. У результаті цього в організмі починають посилено вироблятися гормони, що сприяють протіканню катаболічних реакцій, які руйнують м’язові тканини.

Під час тренування серцевий м’яз відчуває навантаження, і тому піддавати її додатковим навантаженням небажано. Особливо у непідготовлених людей парна після тренування може спровокувати перевантаження серця.

Враховуючи такий багатосторонній негативний вплив на здоров’я, тренери радять відвідувати сауну не частіше одного разу на тиждень. І бажано це робити у вихідний від фізичних навантажень день. Якщо ж вам хочеться попаритися в тренувальний день, то почекайте хоча б 2-3 години після тренування. За цей час серце заспокоюється і нормалізується тиск.

Здорова альтернатива

Що стосується холодного душу після тренувань, то ця процедура не приносить шкоди серцево-судинній системі. Однак і тут потрібно бути обережним. Якщо у вас загартований організм, то ваші судини звикли до впливу низьких температур, і належним чином на них реагують, а саме швидко скорочуються під впливом низької температури. Якщо ж ви людина непідготовлена, то в такому випадку судини не встигають вчасно скоротиться, що призводить до їх розслаблення, і замість того, щоб підбадьоритися після занять, вас потягне в сон. А якщо є проблеми з серцево-судинною системою, то холодний душ після тренування зовсім протипоказаний.

А от, що дійсно піде на користь, так це контрастний душ – чергування холодного і гарячого душу. Однак тут потрібно дотримуватися деяких правил, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Якщо ви новачок, то вдаватися до контрастних процедур найкраще в теплу пору року (травень-жовтень). Знижувати температуру води потрібно поступово, починаючи з теплої (комфортної для тіла). Зрештою, протягом декількох тижнів ви повинні добитися таких показників: тепла вода – 40-45 градусів, а холодна – 15-20. Ідеальний контрастний душ триває 5-7 хвилин.

Джерело: likar.info

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
17.02.2022

Науково-практична онлайн конференція з міжнародною участю «Нові стратегії лікування COVID-19»

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ