16.01.2022

Поганий сон викликає запалення в жіночому організмі

Сон менше шести годин за ніч може погіршити стан жіночого здоров’я, особливо негативно поганий нічний відпочинок позначається на самопочутті жінок з хворобами серця, йдеться в дослідженні.

Поганий нічний відпочинок може спровокувати розвиток звпалювальних процесів у жіночому організмі. Дослідники виявили, що у жінок з ішемічною хворобою серця, які мають проблеми зі сном (погано сплять або прокидаються в дуже ранній час), більш ніж у два рази більше маркерів запалення в організмі, ніж у тих, хто спить нормально. На думку фахівців, поганий сон може відіграти більшу, ніж вважалося раніше, роль у підвищенні рівня нездорового запалення і погіршення перебігу таких хронічних захворювань, як хвороби серця.

Вчені з Університету Каліфорнії, Сан-Франциско, розглянули зв’язок між сном і самопочуттям 700-літніх людей з хворобами серця. Згідно з результатами, отриманими в ході 5-ти річного вишукування, поганий сон – менше 6-ти годин за ніч – пов’язаний з розвитком запальних процесів у жінок, але не у пацієнтів чоловічої статі.

У жінок, які оцінювали свій сон як “поганий” або “дуже поганий” в 2,5 рази посилювалося запалення, в той час як у чоловіків таких змін не спостерігалося. Фахівці припускають, що це відбувається через зниження рівня естрогену після настання менопаузи, в той час як чоловіків захищає тестостерон.

“Запалення є відомим предиктором серцево-судинних захворювань, – сказав керівник дослідження, доктор Арік Пратер. – Тепер у нас є докази того, що поганий сон відіграє велику роль, ніж вважалося раніше, в посиленні запальних процесів в організмі і може призвести до вкрай негативних наслідків для здоров’я “.

Джерело: ivona.bigmir.net

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей