16.01.2022

Особливості загартовування холодом людей похилого віку.

У літніх людей зазнає змін весь організм, і в першу чергу серцево-судинна, нервова, ендокринна системи, опорно-руховий апарат.

З роками порушуються процеси обміну речовин, збільшується відкладення солей у суглобах, знижується еластичність зв’язок і м’язів, зменшується їх рухливість, ущільнюються стінки судин, знижується їх еластичність, просвіти судин звужуються, помітно зменшується рухова активність, що веде до зниження функціональних здібностей органів і систем організму. У літньому віці найбільш часто зустрічаються серцево-судинні захворювання.

Виникає питання, чи можна літнім людям займатися загартовуванням холодом, і зокрема зимовим плаванням? Так, можна! Вік не перешкоджає таким заняттям. Більш того, якщо у літніх людей немає серйозних хворобливих змін, ефект загартовувань, виражений в поліпшенні самопочуття і працездатності, буває більшим, ніж у молодих. Однак зниження функціональних можливостей старіючого організму змушує в процесі занять застосовувати строго дозовані навантаження.

Так, тривалість плавання у крижаній воді людей похилого віку потрібно обмежувати малим або середнім режимом, тобто не більше 20-30 секунд, а перебування на морозі в оголеному вигляді, особливо у вітряну погоду, повинно обмежуватися часом, необхідним для швидкого переодягання.

Слід підкреслити, що літнім людям ні в якому разі не можна без спеціальної підготовки приступати до зимового плавання. Йому має передувати тривале загартовування організму. При цьому до більш значних холодових навантажень потрібно переходити поступово, суворо дотримуватися регулярності проведення загартовувань. Іноді потрібно декілька років попереднього тренування, щоб привчити себе до сильних температурних впливів при плаванні у крижаній воді.

Люди похилого віку з великим бажанням займаються зимовим плаванням, а в багатьох секціях вони складають більшість. Характерно, що у них відзначається поліпшення самопочуття, працездатності, стану здоров’я, особливо у тих, які страждають хронічними захворюваннями.

Загартовування холодом дає найбільший оздоровчий ефект, якщо воно поєднується з спільноразвиваючими фізичними вправами, гігієнічним режимом, раціональним харчуванням та активним способом життя.

Джерело: Закаливание холодом.Методическое пособие., Р.Г.Жбанков, К.М.Приходченко, С.А.Полищук., Минск «Полымя» 1980г.

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей