16.01.2022

Моржування

Одним з відмінних методів не тільки загартування, а й підвищення енергетичної потужності організму є так зване “моржування” – купання в крижаній воді.

Було підраховано, що частота застудних захворювань при “моржуванні” знижується в 60(!) разів, незастудних – у 30 разів. “Моржування” як лікувальний прийом виліковує від багатьох захворювань, включаючи радикуліти, гіпертонію, гіпотонію, туберкульоз легень, цукровий діабет, хронічні шлунково-кишкові захворювання, запальні явища статевих органів, порушення менструальних циклів, захворювання шкіри тощо.

Починати купатися у холодній воді не обов’язково з осені, як іноді вважають: цим можна зайнятися хоч у найсильніші морози. Але перед початком бажано освоїти прийоми психічної саморегуляції. У такому випадку “моржування” буде самим безпосереднім чином сприяти закріпленню навичок перебування в найтонших психічних станах. При цьому вихід на мороз у роздягненому вигляді і занурення у крижану воду стає не тільки вольовим актом, але і дозованим, керованим експериментом над собою по збереженню найтонших станів в умовно несприятливому зовнішньому середовищі.

При “холодовому ударі” організм відповідає енергетичним стресом, який може супроводжуватися позитивним чи негативним емоційним забарвленням – залежно від початкового налаштування і від здатності до психічної саморегуляції. Енергетична система організму різко підвищує свою активність. Запускається інтенсивне теплоутворення. Психічний настрій і розтотожнення з відчуттями тіла дозволяють не відчувати холод в повітрі і воді навіть при сильному морозі. Після перебування у крижаній воді холод деякий час також не відчувається, а за несильного морозу навіть настає відчуття жару за рахунок триваючого вироблення організмом великої кількості тепла. Але через 10-20 хвилин настає виснаження ресурсів організму і з’являються озноб і тремтіння. У міру тренування інтенсивність останніх проявів знижується. Зігріватися в такі моменти можна через активний рух, у теплому приміщенні, біля вогнища. Ось ці стреси і спустошення енергетичної системи організму тренують її, підвищуючи мобільність і нарощуючи її енергоємність.

Одним з найвідоміших популяризаторів холодового загартування є Порфирій Корнійович Іванов, прикладом свого життя довів можливість гармонійного злиття з природою у всіх її проявах. Навіть у найбільші морози він ходив в одних трусах і босоніж, по багато разів купався взимку у природних водоймах або обливався водою з колодязів, ночував без одягу в снігу.

Хоча безсумнівно, що купання у крижаній воді є найбільш ефективною з усіх загартовуючих процедур, дуже не засмучуйтеся, якщо поряд з вашим будинком немає придатної для цього водойми. Ви можете, наприклад, бігати по снігу босоніж і, якщо є можливість, то й полежати, роздягнувшись, в снігу. Можна обливатися водою з криниці. Нарешті, можна полежати у ванні з холодною водою або просто обливатися нею з таза або відра.

Але треба враховувати, що вода з температурою вище 8 градусів за Цельсієм уже не викликає достатньо чіткого запуску енергетичних процесів, купання у ній менш ефективне, а у нетренованих воно може навіть викликати застуду. Холодові процедури можна здійснювати під час спеціальних тренувань, також вранці кожен день, ввечері після роботи, щоб зняти втому, а також у всіх тих випадках, коли під впливом різного роду причин ми втратили внутрішню гармонію або перестали бачити в собі світло.

Всі холодові процедури треба здійснювати з обов’язковим підключенням психічної саморегуляції, а не тільки через вольовий акт. Спеціально намагатися посилити ефект за рахунок різких температурних контрастів теж недоцільно. Наприклад, якщо ми хочемо облитися холодною водою з тазу або відра, то спочатку занурюємо в неї кисті рук, відчуємо, як струмені блаженної свіжості, радості піднімаються по них. Потім умиємо обличчя і відчуємо як входять через нього свіжість і радість. Виллємо кілька пригорщей води собі на голову, уявляючи, що це – вода з весняної талої калюжі на луках, що це – сама весна. І тоді у нас з’явиться непідробне бажання з’єднатися з цією водою всім тілом.

Після обливання або купання поспостерігаємо за енергетичними процесами в організмі. А там можна побачити горіння яскравого білого світла-вогню, який потрібно рівномірно розпалити і розподілити по всьому простору всередині тіла. Цей вогонь зцілює, звільняє нас від грубих енергій.

На закінчення цієї глави варто сказати наступне. Навіть без попереднього навчання психічної саморегуляції “моржування” врятувало багатьох людей від важких, що вважалися невиліковними хвороб, включаючи рак. Відомо багато випадків швидкого зцілення через цей прийом, в тому числі, від респіраторних захворювань у гострій стадії. В ентузіастів “моржування” вже накопичено певний досвід лікування дітей, і це питання заслуговує серйозного всебічного вивчення. Але панацеєю (ліками від усіх хвороб) воно не є. Наприклад, при хронічних захворюваннях, що протікають з незначно підвищеною температурою тіла, воно не завжди дає позитивний ефект. Мабуть, організм у цих випадках уже не має енергоресурсів, які могли б бути активовані зануренням в крижану воду. Таким хворим, швидше, можуть допомогти, навпаки, гіпертермічні (високотемпературні) ванни.

Неприпустимо також примушування до “моржування” навіть в лікувальних цілях, оскільки саме психічна готовність значною мірою зумовлює його ефективність.

Джерело: ЗОЖ.ua

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей