16.01.2022

Факти про малорухомий способі життя

Те, що ви робите в даний момент, повільно вбиває вас. Проводячи сидячи більше шести годин на добу, ви підвищуєте ризик смерті на 40 відсотків. У цій статті ви познайомитеся з деякими фактами про те, як малорухливий спосіб життя негативно позначається на здоров’ї.

Коли людина полювала або займалася рослинництвом, вона майже весь час проводила на ногах. Але з настанням епохи телебачення, комп’ютерів і роботи в офісах ми стали сидіти більше ніж будь-коли: 9,3 години на день. Сьогодні ми просиджуємо навіть більше, ніж спимо (7,7 годин). Але тіло людини було створено не для цього, тому негативні наслідки малорухомого способу життя дають про себе знати.

У тих, хто проводить сидячи понад шість годин на день імовірність смерті протягом 15 років на 40 відсотків більше, якщо порівнювати з тими, хто сидить менше трьох годин на день. Це вірно навіть якщо ви займаєтеся фітнесом.

Дослідження показали, що виправити ситуацію може тільки скорочення часу, який ми проводимо сидячи. Очевидно, що це вбиває нас, але як це відбувається?

Коли ми сидимо, організм практично не витрачає енергію. Люди, що страждають ожирінням, в день сидять на 2,5 години більше, ніж худі.

З 1980 по 2000 рік:

 • час, що приділяється фізичним вправам, не змінився;
 • на 8 відсотків збільшився загальний час, який людина проводить сидячи;
 • людей з надмірною вагою стало в два рази більше.

Люди, які працюють сидячи, в два рази частіше страждають від серцево-судинних захворювань в порівнянні з тими, хто працює стоячи.

Після того, як ви сіли:

 • зменшується до мінімуму електрична активність м’язів ніг;
 • витрата калорій скорочується до однієї в хвилину;
 • на 10 відсотків знижується кількість ферментів, що розщеплюють жир.

Після 2:00:

 • до 20 відсотків зменшується кількість хорошого холестерину.

Після 24 годин:

 • ефективність інсуліну скорочується на 24 відсотки і підвищується ризик виникнення цукрового діабету.

Багато хто з нас просто змушений сидіти за робочим столом по 8 годин на день. Але додатковий час «сидіння» поза роботою вкрай негативно позначається на нашому здоров’ї. 30 хвилин фізичної активності буде не достатньо. Коли з’являється можливість:

Після 24 годин:

 • робіть вправи на розтяжку;
 • крокуйте на місці;
 • стрибайте;
 • прогуляйтеся по офісу.

Ті, хто сидить перед телевізором три і більше годин на день, з імовірністю 64 відсотка помруть від пороку серця.

Ті, хто сидить перед телевізором по 3 години, і ходить в спортзал, просто такі ж товсті, як і ті, хто не займається фітнесом.

Кожен додатковий час перегляду ТБ на 11 відсотків підвищує ризик смерті.

Не має значення, сидите ви за столом або за кермом автомобіля. Більше ходіть пішки, їздіть на велосипеді, користуйтеся сходами замість ліфта. Вставайте зі стільця при будь-якій можливості.

До речі, на хребет доводиться менше навантаження, коли кут між ногами і спиною дорівнює 135 градусам, ніж коли ми сидимо прямо або нахилившись вперед.

Тіло людини було створено не для того, щоб він сидів безперервно. Коли людина була зайнята важкою працею на полях і фабриках, проблеми ожиріння не існувало. Але так як сьогодні у нас немає можливості проводити дні на полях, ми повинні подумати про те, як додати більше активності в наше життя.

Джерело: mixednewsa

19.04.2022

Як попередити ГРИП та ГРВІ

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
16.01.2022

Гігієнічна гімнастика

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ
більше статей